Vajinal Daraltma ve Gençleştirme kadınlarda yaşlanma, hamilelik, doğum, kilo alma gibi bir veya birden çok nedene bağlı olarak vajinal bölgede yaşanan deformasyonların giderilmesi için uygulanan Genital Estetik tedavisi yöntemlerinin bütünüdür.

Günümüzde kozmetik estetik uygulamaları arasında en hızlı gelişen tedavi yöntemleri Genital Estetik kapsamında yapılmaktadır. Bu alanda en öne çıkan uygulamalar ise Vajina Daraltma ve Vajina Gençleştirme teknikleri olmaktadır.

Vajina Gençleştirme uygulamalarını aslında tüm Genital Estetik uygulamaları gibi kapsayıcı bir başlık olarak ifade edebiliriz. Kadınlarda birçok farklı nedenle vajinal bölgede yaşanan deformasyonların büyük bir kısmı Vajina Gençleştirme tedavi teknikleri ile güvenli, konforlu ve başarılı bir süreç ile giderilmektedir.

Vajina Gençleştirme tedavi yöntemleri ile vajinal bölgede oluşan gevşemeler, kararmalar, sarkmalar ve genişlemeler giderilmektedir. Bu uygulamalar ile vajina içerisine ve vajina dışındaki labia adı verilen dudaklara müdahale edilmektedir.

Vajina Daraltma tedavi yöntemlerini ise Vajina Gençleştirme uygulamaları kapsamında tatbik edilen genital estetik uygulamaları olarak ifade edebiliriz. Bu tedavi ile direkt olarak gevşemiş ve genişlemiş vajina daraltılarak yol açtığı işlevsel sorunların giderilmesi ve cinsel ilişki esnasında vajinanın penisi sıkması (sarması), basınç uygulaması hedeflenir.

Siz de vajinal bölgenizde problemler yaşıyorsanız Hemen Bizi Arayarak randevu alabilir, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa ATAK tarafından yapılacak muayene sonucu size en uygun olacak tedavi planıyla bu problemlerden kurtulabilirsiniz.

Vajinal Gençleştirme ve Vajinal Daraltma dahil birçok Genital Estetik tedavisi yöntemini başarıyla uygulayan uzmanımız kontrolünde gerçekleştirilecek tedavi sonucunda eşinizle hayal ettiğiniz birlikteliği yaşarken var olan sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz.

Vajina Gençleştirme

Vajina Gençleştirme yaşlanma veya farklı sebeplerle yapısal bozulmalara uğrayan vajinayı eskiden olduğu gibi genç, diri ve parlak bir yapıya döndürmek amacıyla uygulanan Genital Estetik işlemleridir.

Kadınların vajinal ve genital bölgelerinde yaşadıkları tüm estetik kaygılar Lazer Uygulamaları kullanılarak anestezi ve dikişe ihtiyaç duyulmadan giderilmektedir. Bu durum sadece fiziksel anlamda olumlu etki sağlamamakta, kişinin ruhsal durumu, psikolojisi olumlu etkilenerek kaybettiği özgüveni yeniden kazanmaktadır.

Vajina Gençleştirme ve Vajina Estetiği uygulamaları kapsamında yapılabilen işlemler ile elde edilen olumlu sonuçlar arasında;

 • Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
 • Vajinanın İç ve Dış Dudaklarını Düzenleme (Labioplasti)
 • Vajinal Bölge Rengini Açma
 • Vajinal Gevşekliği Giderme
 • Vajinal Kuruluğu Yok Etme
 • Cinsel İlişki Sırasında Duyulan Ağrıları Giderme
 • Vajinal Enfeksiyonları Yok Etme
 • İdrar Kaçırma Sorununu Giderme

gösterilebilir.

Vajina Gençleştirme amacıyla yapılan Lazer Uygulamaları ortalama 20 ila 30 dakika süren güvenli, konforlu ve başarılı tedavi teknikleridir. Kadınlar bu tedavi esnasında hiçbir ağrı ve sızı duymayıp uygulama sonrası günlük hayatına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Vajina Gençleştirme uygulamaları kapsamında yapılan Vajina Daraltma işlemi kişinin vajinal bölgesinin durumu göz önüne alınarak farklı tekniklerle gerçekleştirilmektedir. Vajinal genişleme az miktarda ise Lazer ve Radyofrekans uygulamaları ile ameliyatsız biçimde sonuç alınabilmektedir. Yazımızın devamında Vajina Daraltma (Vajinoplasti) uygulamalarına detaylı olarak değineceğiz.

Vajina Gençleştirme kapsamında müdahale edilen bir diğer genital bölge de vajinanın iç ve dış dudakları olmaktadır. Labioplasti olarak ifade edile bu uygulama sayesinde kadınların estetik görünüm olarak ideal boyutlarda, simetrik, sarkmaları olmayan, diri ve parlak iç ve dış dudaklara sahip olması sağlanır.

Vajina Gençleştirme uygulamalarını özetlemek gerekirse kadınların vajina ve çevresindeki genital bölgede yaşadığı genişleme, deforme olma, kararma ve büyüme gibi estetik kaygılar yaratan durumlardan konforlu, güvenli ve hızlı bir tedavi süreciyle kurtulmasının sağlandığı estetik tedavi yöntemleri bütünüdür.

Yapılan Vajinal Gençleştirme uygulamaları sonucunda kişi arzu ettiği estetik vajinal ve genital görünüme kavuşmaktadır. Bu sayede fiziksel anlamda yaşadığı fonksiyonel ve estetiksel sorunlardan kurtulmakta, özgüveni yükselmekte ve cinsel ilişki sırasında kadının – erkeğin aldığı haz ve duygu yoğunluğu en üst seviyeye çıkmaktadır.

Labioplasti (İç ve Dış Dudak Estetiği)

Labioplasti vajinal bölgenin estetik görünümünde ciddi bir rolü olan iç ve dış dudakların istenilen yapıya getirilmesi için uygulanan Vajina Gençleştirme tedavi yöntemidir. Bu uygulama ile vajinal bölgedeki dudakların sarkmaları ve simetri bozuklukları giderilir.

Vajina Gençleştirme uygulamaları talep eden kişilere tatbik edilen tedavilerin %50 si Labioplasti yöntemidir. Bu tedavi tekniği ile estetiksel ve fonksiyonel sorunlar giderilir.

Vajina Daraltma

Kadınlarda yaşlanma, hamilelik, doğum süreci ve yoğun cinsel ilişki gibi nedenlerle vajinada genişleme, gevşeme ve sarkmalar oluşmaktadır. Vajina Gençleştirme uygulamaları kapsamında Vajina Daraltma tedavisi yapılarak arzu edilen eski dar, canlı, diri ve genç vajinal ve genital bölgeye ulaşılmaktadır.

Kadınlarda Vajina Genişlemesi ve Gevşemesi sorununun yol açacağı sıkıntılar arasında;

 • Öksürme, hapşırma, gülme veya ani hareketler sonucunda idrar kaçırma,
 • Cinsel ilişki sırasında kendisinin ve partnerinin tatmin olmaması,
 • Bu durumun eşler arasında ciddi tartışmalara ve soğumalara neden olması,
 • Sürecin sonunda kişinin özgüven kaybı yaşayarak içine kapanması,

gösterilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz tüm sonuçlar Vajina Genişlemesi ile birlikte gelişebilen süreçlerdir. Çiftler arasında zamanla ayrılığa gidilen bir sürecin başlamasına neden olan bu durum Vajina Daraltma uygulamaları sayesinde kolayca tedavi edilmektedir.

Vajina Genişlemesi veya Gevşemesi pek çok farklı nedenle ortaya çıkmaktadır. Temel olarak ifade etmek gerekirse kadınlarda alt vajinal bölgedeki deri, kas, mukoza ve yumuşak dokuların gevşemesi sonucunda vajinada genişleme ve sarkmalar meydana gelmektedir. Vajinada Genişleme ye neden olan durumlar arasında;

 • Genetik özellikler, (Kalıtsal nedenler)
 • Normal doğum sonrası yaşanan deformasyon,
 • Aşırı kilo alma – kilo verme,
 • Birden fazla Kürtaj yaptırma,
 • Çok fazla ve sık Cinsel İlişki yaşama,

belirtilebilir.

Tüm bu nedenlerin bir veya birkaçı sonucu oluşan Vajinal Genişleme kadınları fiziksel ve psikolojik olarak çok rahatsız eder. Bu durumda yapılabilecek en doğru şey uzman doktora ulaşarak yapılacak muayene sonucunda Vajina Daraltma veya Vajina Sıkılaştırma yöntemlerinden en uygun olanının kişiye tatbik edilmesidir.

Vajinal Daraltma Yöntemleri

Vajina Genişlemesi ve Gevşemesi problemi günümüzde kadınlarında %60 ında meydana gelmekte olan ve kişinin yaşam kalitesini çok ciddi düşüren genital bölge rahatsızlığıdır. Bu kadar yaygın bir hastalık olmasına rağmen kadınlar bu konunun tedavisi için doktora ulaşmakta çekingenlik yaşamaktadır.

Bilinmelidir ki vücudun her bölgesinde yaşanabilen estetiksel veya fonksiyonel bozukluklar utanılmaması ve tedavisinin aranması gereken durumlardır. Vajina Genişlemesi problemi de hastanın durumuna bağlı olarak birçok farklı yöntemle kolaylıkla tedavi edilmektedir.

Vajina Genişlemesi, Gevşemesi ve Sarkması olarak bilinen rahatsızlığın tedavisi Vajina Gençleştirme ve Genital Estetik Yöntemlerinden birisi olan Vajina Daraltma uygulamaları ile yapılmaktadır.

Vajina Daraltma Tedavisi yöntemleri arasında;

 • Kegel Egzersizi
 • Elektrostimülasyon
 • Lazer Uygulamaları
 • Radyofrekans Cihazı
 • Cerrahi Uygulamalar
 • Vajinoplasti

bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen Vajina Daraltma Tedavisi yöntemleri arasında sizin için en uygun olacak yöntem uzman doktor tarafından belirlenerek uygulanacaktır. Her tedavi tekniğinin bir diğerine göre avantajları ve dezavantajları olmakla birlikte sizin durumunuzda uygulanması gereken teknik doktorunuz tarafından tespit edilecektir.

Lazer ile Vajina Daraltma

Lazer ile Vajina Daraltma uygulaması vajina kanalının modern teknoloji cihazlardan alınan lazer ışınları ile sıkılaştırılmasıdır. Lazer ışınlarının etkisiyle genital bölgede elastin ve kolajen üretmesi gereken dokular harekete geçirilir. Bu uygulama hasarlı dokuların onarılmasını ve bölgede yeni dokular üretilmesini sağlar.

Lazerle Vajina Daraltma tedavisi sonucunda vajina bölgesi istenilen sıkı, diri ve dar görünüme ulaşır. Bu tedavi yönteminin hızlı, emniyetli ve anestezi gerektirmeyen bir uygulama olması tercih nedenleri arasındadır.

Ortalama 20 ila 30 dakika aralığında süren Lazerle Vajina Daraltma tedavisi sonrası hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bu uygulama sayesinde vajina istenilen estetik yapıya getirilirken, idrar kaçırma ve vajinal kuruluk sorunları da giderilir.

Radyofrekans ile Vajina Daraltma

Radyofrekans ile Vajina Daraltma uygulamasında radyofrekans tekniğinin vücuttaki dokuları ısıtması ve sıkılaştırması özelliğinden yararlanılarak vajinanın sıkılaştırılması sağlanır. Bununla birlikte vajinal bölgede var olan sarkmalar ve katlanmalar da bu teknik sayesinde giderilerek istenilen estetik görünüm oluşturulmaktadır.

Vajinoplasti (Vajina Daraltması)

Vajinoplasti uygulaması kadınlarda genetik nedenlerle bulunan veya yaşlanma, hamilelik, doğum gibi sonradan gerçekleşen olaylara bağlı olarak oluşan ciddi boyuttaki vajina genişlemesinin cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesidir.

Vajinoplasti ile Vajina Daraltması vajinanın estetik bir görünüme ulaşması ve istenilen sıkılığa getirilen vajina sayesinde çiftlerin cinsel ilişkide daha fazla haz duyması sağlanır. Bu uygulama ciddi derecede vajina gevşemesi olmuş ve diğer teknikler ile istenilen sonuçların alınamadığı kişilerde uygulanır.

Hastanın acı eşiğine bağlı olarak lokal, spinal veya genel anestezi altında yapılan Vajinoplasti tedavisi sonrası hasta 1 gece kliniğimizde gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilir. Kişi birkaç gün evde dinlenildikten sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Vajina Gençleştirme uygulamaları kapsamında yapılan tedavi teknikleri arasında Vajinoplasti ve Labioplasti en sık tercih edilen tedavi yöntemleridir. Bu iki uygulama ile vajina içi sıkı hale getirilir ve dudakları estetik bir yapıya kavuşturulur. Bu durum kadınlarda özgüven artışına ve daha arzu edilen cinsel birliktelikler yaşanmasına imkan sağlar.

Vajina Gençleştirme ve Vajina Daraltma Avantajları

Kadınların genital ya da vajinal bölgelerinde yaşadıkları estetiksel ve fonksiyonel pek çok farklı problem Vajina Gençleştirme tedavi yöntemleri ile kolayca tedavi edilmektedir. Bu yöntemler zorunda kalınmadıkça cerrahi işlemler içermemektedir.

Hastada yaşanan problemler ciddi seviyelerde olmadığı müddetçe uygulanan Vajinal Estetik yöntemlerinde cerrahi işlem tercih edilmez. Diğer tüm uygulamaların denenmesi ve sonuç alınamaması halinde Vajina Daraltma Ameliyatına başvurulmaktadır.

Vajina Gençleştirme ve Vajina Daraltma uygulamalarının faydaları arasında;

 • Mümkün olduğu sürece kesi, anestezi ve dikiş gerektirmemesi,
 • Tedavi sürecinde minimum ağrı ve sızı hissedilmesi,
 • Uygulamanın 20 ila 30 dakikalık kısa bir süre içerisinde tamamlanması,
 • Hastanın günlük yaşantısına hızla kaldığı yerden devam edebilmesi,
 • Tedavi yöntemlerinin yüksek başarı oranına sahip olması,
 • Risklerin minimum seviyede olması,

gösterilebilir.

Vajina Gençleştirme Fiyatları (Vajina Daraltması Fiyatları)

Vajina Gençleştirme ve Vajina Daraltma Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız sağlık kuruluşlarından farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında tatbik edilen tedavi yöntemlerinde hasta muayene edilmeden net bir fiyat vermek doğru olmaz.

Vajina Gençleştirme Fiyatları 2022 yılında birçok etmene bağlı değişiklik göstermekle birlikte bu etmenleri şu şekilde belirtebiliriz;

 • Kişinin genetik özellikleri ve vajinal bölge yapısı,
 • Hastanın yaşadığı problemlerin seviyesi ve vajinal bölgesinin durumu,
 • Kişiye uygulanacak Vajina Gençleştirme yöntemleri,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek uzmanın ve kliniğin tecrübesi,

Vajinal bölgesinde estetiksel ve fonksiyonel problemler yaşayan ve Vajina Gençleştirme tedavi yöntemlerinden faydalanmak isteyen kişiler kliniğimize ulaşarak randevu alabilir, alanında uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek tedavilerini olabilirler.