SVF – Kök Hücre ile Sertleşme Tedavisi ereksiyon bozukluğu nedeniyle erkeklerde ve buna bağlı cinsel ilişki yaşadıkları partnerlerinde oluşan fiziksel, ruhsal, duygusal rahatsızlıkların iyileştirilmesinin amaçlandığı cinsel fonksiyon bozukluğu tedavi yöntemidir.

Erkeklerde yaşanan hafif veya orta dereceli ereksiyon bozukluğu yani sertleşme problemi ilaç kullanımı, ESWT gibi farklı tedavi teknikleri ile iyileştirilebilir. Bununla birlikte ciddi sertleşme sorunu bulunan erkeklerde geçmiş yıllarda cerrahi ve zorlu bir işlem olan penil protez tekniği tek çare olarak bilinmekteydi.

SVF Kök Hücre ile Sertleşme Problemi tedavisi bu durumu değiştiren günümüz teknolojisinin kullanıldığı modern cinsel işlev sorunu tedavi  yöntemidir.

Kök Hücre Desteği yani SVF uygulanarak erkeklerdeki ileri seviye ereksiyon bozukluğu veya bilinen adıyla sertleşme problemi konforlu ve güvenli bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Sertleşme Problemi yani Ereksiyon Bozukluğu erkekte penisin cinsel birliktelik öncesi yeterli sertliğe ulaşamaması veya cinsel ilişki anında istenilen sertlikte kalamamasıdır. Bu duruma kişinin yaşadığı fizyolojik veya psikolojik birçok durum neden olabilir.

Erkeğin yaşadığı herhangi bir fizyolojik rahatsızlık penisin kanlanmasını engelliyorsa bu durum sertleşme sorununa yol açabilir. SVF Kök Hücre ile Sertleşme Tedavisi ile tam olarak bu duruma müdahale edilerek penisin istenilen sertliğe ulaşabilmesi için ihtiyaç duyulan damar boyutuna ve kan dolaşımına ulaşılması sağlanır.

Sertleşme Sorunu sadece erkeği değil cinsel ilişki yaşadığı partnerini de olumsuz yönde  etkilemektedir. Bu durumun uzun süre devam etmesi çiftler arasında tartışmalara yol açarak duygusal bağların kopmasına ve ilerleyen süreçte ayrılığa neden olur.

Erkeğin hayatında bu kadar ciddi sorunlara neden olan Sertleşme Problemini kalıcı olarak çözebilmenin en net yöntemlerinden birisi SVF Kök Hücre tedavisidir.

SVF (Stromal Vasculer Fraction) Kök Hücre Tedavisi tüm yöntemleri denemesine rağmen olumlu sonuç alamayan ve ereksiyon bozukluğu devam eden erkekler için bir kurtarıcı olarak adlandırılabilir.

Sertleşme Sorunu ne kadar ileri seviyede olursa olsun hasta Üroloji Uzmanı kontrolünde SVF Kök Hücre Tedavisi ile desteklenirse çok yüksek oranda olumlu sonuçlar alınmakta ve kişi arzu ettiği cinsel yaşama sahip olabilmektedir.

Sertleşme Problemi yani Ereksiyon Bozukluğu sadece ileri yaşlarda değil genç yaşlardaki erkeklerde de yaşanabilir. Zamanında müdahale edilmezse tedavi edilmesi için cerrahi işlemlere başvurulması gerekebilir.

Siz de Sertleşme Problemi yaşıyorsanız zaman kaybetmeden ve sorun daha fazla ilerlemeden Hemen Bizi Arayarak randevu alabilir, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa ATAK tarafından yapılacak bu tedavi sonrasında problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

SVF Kök Hücre Tedavisi Nedir?

İnsanlarda vücut yapısını oluşturan, doku ve organların yapı taşı olarak adlandırılan mekanizmalara Kök Hücre adı verilir. Kök hücreler başlı başına değişik bir hücre türü olarak vücutta var olurken farklı hücrelerinde yerini alabilir.

Birçok hücreye dönüşebilme ve vücuttaki kemik, kan, beyin gibi tüm mekanizmalarda ihtiyaç duyulan hücrelerin yerini alma yeteneğine sahip bu yapılar SVF Kök Hücre tedavisi adı altında vücutta ihtiyaç görülen bölgelere uygulanmaktadır.

SVF Kök Hücre Tedavisi ile vücudun rahatsızlık yaşanan bölgesindeki hücreler onarılır, yenilenir, değiştirilir veya eski haline getirilir. Uygulandığı bölgede var olan sorunlu hücrelerin yerini alarak bölgedeki dokuları onarıp yaşanan rahatsızlığın giderilmesini sağlar.

90’lı yıllardan itibaren tıbbi tedavi gerektiren birçok rahatsızlığın iyileştirilmesinde uygulanan bu yöntem sırasında kişiden alınan yağ dokusu santrifüj edilip istenilen Kök Hücreler elde edilir. Elde edilen bu Kök Hücreler problem yaşanan bölgeye enjekte edilerek tedavi tamamlanmış olur.

SVF (Stromal Vascular Fraction) Kök Hücre tedavisinde kullanılan etken madde kişinin kendi vücudundan elde edildiği için hiçbir yan etkisi ve zararı olmaz. Tedavi uzman doktor eliyle yapıldığı sürece konforlu ve güvenlidir.

SVF Kök Hücre ile Sertleşme Problemi Tedavisi Nasıl Yapılır?

SVF Kök Hücre Üroloji Uzmanı tarafından klinik şartlarında yapılması gereken bir cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi yöntemidir. Uygulama sırasında kullanılan etken madde kişinin kendi vücudundan alınmaktadır.

1.Aşamada lokal anestezi altında kişinin karın bölgesinden veya çevresinden ortalama 50 ila 100 cc yağ dokusu alınır. Bu doku özel bir işlemden geçirilip içerisinde bulunan yağ dokusu hücreleri ayrıştırılır.

Bu işlem sonrası geriye kalan madde en aktif kök hücrelerini bulunduran ve büyüme etmenlerini içeren zengin bir karışımdır. Bu sıvıya SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) adı verilir.

2.Aşamada elde edilen bu etken madde peniste sertleşmeyi sağlayan bölgelere enjekte edilir. Bu madde bölgedeki hasarlı yapıların tedavisini sağlarken sertleşmeyi destekleyecek yeni damarların oluşmasını da tetikler.

Kullanılan maddenin doğal olması ve hızlı sonuç vermesi SVF Kök Hücre tedavisini Sertleşme Problemi yaşayan kişilerde sık tercih edilir hale getirmiştir.

SVF Kök Hücre ile Sertleşme Tedavisi sırasında kişiden sıvı alınma süresi ortalama yarım saat sürmekte ve sıvının hazırlanması – enjekte edilmesi de dahil edildiğinde ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır.

Oldukça konforlu, güvenli ve başarılı bir uygulama olan SVF Kök Hücre ile Sertleşme Tedavisi %100 sonuçlarını kişiden kişiye değişmekle birlikte 6 ila 12 ay arasında göstermektedir.

Ereksiyon Bozukluğunda Kök Hücre ve SVF

Sertleşme Tedavisi gereken kişilerde hasta özelinde bir yaklaşım gösterilmesi gerekmektedir. Çünkü ilaç kullanımı, şok dalga ve kök hücre gibi birçok farklı tedavi seçeneği bulunmaktadır.

Tümü cerrahi olmayan tedavi tekniği olan bu yöntemlerden hasta için en uygun olan tercih edilmelidir. Kişide yaşanan Ereksiyon Bozukluğu hafif veya orta seviyede ise problem ilaç kullanımı veya şok dalga tekniği ile tedavi edilebilir.

Ancak yaşanan  sertleşme problemi ileri seviyelere ulaştıysa SVF Kök Hücre ile Ereksiyon Bozukluğu Tedavisi cerrahi olmayan yöntemler içerisinde en net sonuçlara sahip tekniktir.

Eskiden ileri seviye Ereksiyon Bozukluğu yaşayan kişilerde penil protez tek tedavi yöntemi olarak sunulmaktaydı. Cerrahi işlem gerektiren ve zorlu bir iyileşme süreci bulunan bu teknik kişiler tarafından huzursuzluk yarattığı için tercih edilmemekteydi.

Yapılan araştırmalar ve hastalara uygulandığında alınan sonuçlar SVF Kök Hücre ile Ereksiyon Bozukluğu Tedavisi ile cerrahi işlem gerektiren hastalarda ameliyatsız ve konforlu bir tedavi süreci sonucunda istenilen sonuçların elde edildiği tespit edilmiştir.

Bu tedavi tekniği cerrahi olmayan teknikler uygulandığında olumlu sonuç alınamayan lakin ameliyat da olmak istemeyen hastalar için bir alternatif ve umut ışığı olmuştur.

Penis Protezi Ameliyatı dışında hiçbir çaresi olmadığı kendisine iletilen hastaların neredeyse %60 ında uzman doktorlar tarafından uygulanan SVF Kök Hücre ile Ereksiyon Bozukluğu Tedavisi sonucunda cinsel ilişkiye arzu ettiği şekilde girebilmesi sağlanmıştır.

Önümüzdeki yıllarda kullanımı gittikçe yaygınlaşacak bu tedavi ile ilgili veya yaşadığınız farklı cinsel fonksiyon bozuklukları hakkında bilgi almak, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa ATAK tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bizi Arayabilirsiniz…