Penis Büyütme Ameliyatı günümüzde erkekler tarafından en fazla talep edilen estetik uygulamalardan birisi olarak bilinmektedir.

Penis boyutu erkeklerde cinsel gücün bir simgesi olarak görülürken büyük penise sahip olmak erkekte özgüveni, kişisel tatmini ve cinsel hazzı artırmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı penisinin boyundan, kalınlığından memnun olmayan ve buna bağlı cinsel ilişkilerinde kendisini yetersiz hisseden erkeklerin en sık başvurduğu cerrahi tedavi yöntemidir.

Arzu ettiği penis boyuna, kalınlığına ve hacmine ulaşan erkeklerin özgüvenleri yükselirken kendilerini cinsel birlikteliklerinde daha işlevsel ve dominant olarak gördükleri izlenmektedir.

Erkeklerde doğuştan kaynaklanan veya yaşadığı travmatik olaylar sonucu penisinde oluşan kısalık, incelik, eğrilik ve şekil bozuklukları Penis Estetiği Ameliyatları uygulanarak güvenli, konforlu ve hızlı bir tedavi süreciyle istediği hale getirilmektedir.

Penis Plasti yani Penis Estetiği Ameliyatları arasında;

 • Penis Büyütme Ameliyatı
 • Penis Uzatma Ameliyatı
 • Penis Kalınlaştırma Ameliyatı
 • Penis Eğriliği Düzeltme Ameliyatı

gösterilmektedir.

Üroloji Uzmanı tarafından gerçekleştirilen tüm operasyonlarda olduğu gibi Penis Büyütme Ameliyatı da istenilen sonuçları emniyetli bir tedavi süreciyle kişiye sunmaktadır.

Erkekte penisin küçük olması (kısa ve ince) ciddi özgüven kaybına ve cinsel ilişkide yetersiz hissederek çekingen kalmasına neden olmaktadır. Penis Büyütme Ameliyatı ile kendisini iyi hissedeceği bir penis boyutuna ulaşan erkeğin sadece cinsel hayatı değil günlük yaşantısı dahi pozitif olarak etkilenmektedir.

Siz de penis boyutunuzun yetersiz olduğunu düşünerek bu durum nedeniyle problemler yaşıyorsanız Hemen Bizi Arayarak randevu alabilir, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa ATAK tarafından yapılacak muayene sonucu size en uygun olacak tedavi planıyla bu problemden kurtulabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı dahil birçok cinsel fonksiyon bozukluğuna yapıcı ve çözüm odaklı tedavi teknikleri uygulayan uzmanımız kontrolünde uygulanacak tedavi sonucunda eşinizle hayal ettiğiniz birlikteliği yaşarken var olan sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz.

Penis Büyütme Nedir?

Penis Büyütme ereksiyon durumunda olmayan erkeklerde penis uzunluğunun (penis ucu ile dip kısım yani pubis arası mesafe) 7 cm. ve altında olması halinde isteğe bağlı olarak yapılan cerrahi operasyondur.

Geçmiş dönemlerde penis boyutu ve hacmi küçük olan ve bu durumdan dolayı ciddi rahatsızlık duyarak özgüven kaybı yaşayan erkekler penis büyütücü ilaç, penis pompası veya penise sıvı enjekte edilmesi gibi geçici sonuçları olan yöntemleri kullanarak arzu ettikleri penis boyutuna ulaşmaya çalışıyorlardı.

Başarı sağlasa dahi geçici sonuçları olan bu yöntemler peniste ve çevre bölgesinde tahrişe, enfeksiyona, eğriliğe ve en önemlisi kalıcı hasarlara neden oluyordu.

Günümüz teknolojisinin sağlık alanına getirdiği yeniliklerde hayatımıza giren Penis Büyütme Ameliyatı sayesinde kişiye hiçbir zarar vermeden arzu ettiği penis büyüklüğüne ulaşması sağlanmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Uzman Ürolog tarafından yapıldığı takdirde güvenli, konforlu ve başarılı sonuçları olan bir uygulama olduğu için bu problemi yaşayan kişiler tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Standart Penis Büyüklüğü Ne Kadardır?

Erkeklerde ereksiyon halinde penis eni ve boyu belirli oranda genleşerek büyür. Ülkemizde ereksiyon halinde olmayan penis boyu ortalama 6 ila 8 cm arasındadır. Ereksiyon halinde ise ortalama 12 ila 17 cm uzunluğu arasında olmaktadır.

Yukarıda ortalama rakamlarla belirttiğimiz penis boyu genetik özellikler ve yaşanan travma durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ülkemizde yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuca göre ortalama penis boyu 12,5 cm. dir.

Penis Büyütme Ameliyatı genellikle penis boyu 11 ila 12 cm. altında olan kişilerin hayal ettikleri penis boyutuna sahip olabilmeleri için uygulanmaktadır. Kısa olarak kabul edilen bu boy dışındaki kişiler (penis boyu 12 cm. üzeri olanlar) istemeleri halinde bu operasyonu yaptırarak daha uzun bir penise sahip olabilirler.

Not: 7 cm. altındaki penis boyu mikro penis olarak ifade edilmektedir. Bu durumda olan kişiler zaman kaybetmeden İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilir, Üroloji Uzmanımız tarafından yapılacak muayene sonucu kendilerine en uygun tedavi planını oluşturabilirler.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis Büyütme Ameliyatı olmak için bize ulaşan kişiler öncelikle Uzman Ürolog tarafından muayene edilerek mevcut durumu tespit edilip uygulamaya uygunluğu incelenir. Kişinin talepleri dinlenirken doktor tarafından hastaya bilgi ve tavsiyeleri iletilir.

Penis Büyütme Ameliyatı kişiye;

 • Ameliyat Öncesi
 • Ameliyat Süreci
 • Ameliyat Sonrası

3 evrede uygulanmakta ve bu süreçlerin tümünün başarıyla tamamlanması sonucunda kişinin arzu ettiği penis boyutuna ulaşması sağlanmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi

Penis Büyütme Ameliyatı olmasına karar verilen kişiler doktoru tarafından operasyon öncesi uyması istenilen durumlara harfiyen uymalıdır.

Hasta uygulama öncesi kan sulandırıcı ilaç kullanmamalı, alkol tüketimini sınırlandırmalı, anestezi altında operasyon yapılacağı için son 8 saat yeme – içme bırakılmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyat Süreci

Penis Büyütme Ameliyatı doktor ve hasta görüşmesi sırasında elde edilen tüm veriler ışığında lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1 ila 1,5 saat süren bu operasyon şu işlemler takip edilerek tamamlanır;

 • Erkeğin karın bölgesinden belirli miktarda yağ alınır.
 • Bu yağ hücreleri peniste doğru bölgelere enjekte edilerek istenilen kalınlaşma ve büyüme sağlanır.
 • Yine hastanın pubik bölgesinden girilerek penis ve pubik kemiğini birbirine bağlayan bağlar kesilir.
 • Bu sayede istenilen uzama ve büyüme sağlanır.
 • Pubik bölgede yağlanma varsa bu yağlar da alınarak penisin kısa görünmesi engellenir. Penis olabildiğince ortaya çıkarılır.

Üroloji Uzmanı tarafından tedavi planına uygun ve kontrollü şekilde yapılan Penis Büyütme Ameliyatı sonucunda kişi hayal ettiği penis büyüklüğüne kavuşur.

Kişinin ameliyat sonrası doktoru tarafından dikkat etmesi istenen durumlara harfiyen uyması sonucunda birkaç gün içerisinde günlük hayatına kontrollü şekilde dönebildiği bu uygulama güvenli, konforlu ve başarı oranı yüksek bir tedavi yöntemidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

 • Penis Büyütme Ameliyatı sonrasında 7 ile 10 gün içerisinde dikişler alınır.
 • Penis bandajı 2 ila 4 hafta arasında uygulanabilir. Bu süre doktor tarafından belirlenir.
 • Operasyon sonrası peniste hafif şişme, morarma gözlemlenebilir. Geçici olan bu durum kısa süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
 • Tam iyileşme görülene kadar kişi alkol veya sigara gibi ödem oluşmasına neden olacak ürünleri tüketmemelidir.
 • Hasta 2 ila 3 hafta ağır kaldırmamalıdır.
 • İlk ay operasyon bölgesini rahatsız edecek dar kıyafetlerden giyilmemelidir.
 • Hasta ilk 4 ila 6 hafta arası cinsel birliktelikten uzak durmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı ile yaklaşık 2 ila 4 cm. uzama ve ciddi oranda kalınlaşma sağlanır. Operasyon sonucu kişinin arzu ettiği boyutlarda penis yapısına ulaşılır.

Tedavi sonrası işlem yapılan bölgelerde yine yağ birikmesine engel olacak masajlar yapılabilir. Yine uzamanın sağlanması için birbirinden ayrılan bağların yeniden birleşmesini engellemek için çekme – uzatma (traksiyon) egzersizleri doktor tarafından belirlenen periyotlarla yapılır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız hastaneler ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat belirtmek doğru değildir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri;

 • Hastanın yaşı ve fiziksel yapısı,
 • Kişinin mevcut penis boyutu,
 • Uygulanacak Penis Büyütme Ameliyatı yöntemi,
 • İşlemi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Penis Büyütme Ameliyatı yaptırmak için arayış içindeki kişilere tavsiyemiz hastane ve klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak Üroloji Uzmanı nın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın…